Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

AKTUALNY KOMUNIKAT SMMRK Z DNIA 7.05.2020

 

>>pobierz komunikat w formacie pdf<<

 

 


II MOTOCYKLOWY RAJD ŚLADAMI OBŁAWY AUGUSTOWSKIEJ - "OBŁAWA AUGUSTOWSKA - PAMIĘTAMY!"

 

             Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w II Motocyklowym Rajdzie śladami Obławy Augustowskiej - "Obława Augustowska - Pamiętamy!". W tym roku z powodu pandemii koronawirusa, dla zachowania bezpieczeństwa,  jesteśmy zmuszeni ograniczyć liczbę uczestników rajdu do 20 osób.

             Zapisy listem elektronicznym (mail: mateusz.luberadzki@rajdkatynski.com ) u Komandora Rajdu prowadzimy do dnia 5.06.2020 roku.

Poniżej, pełny program rajdu wraz z kosztami uczestnictwa i harmonogramem:

 

>>pobierz program rajdu w formacie pdf<<

 

 

 


KALENDARIUM RAJDÓW I IMPREZ MOTOCYKLOWYCH NA 2020 ROK

 

 

            Drodzy Przyjaciele,
 
 
Udostępniliśmy kalendarium rajdów motocyklowych i innych imprez religijno-patriotycznych, organizowanych przez nas i przez zaprzyjaźnione z nami środowiska pasjonatów motocyklowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi wydarzeniami uwzględnionymi w kalendarium.
 
Kalendarium do pobrania pod poniższym linkiem:
 
 
Sezon motocyklowy 2020 za pasem, pora budzić z zimowego snu maszyny i robić konieczne przeglądy, aby ciekawie zapowiadający się zezon motocyklowy był bardzo obfity w pozytywne przeżycia i liczne kilometry. To coś wspaniałego dla naszych motocykli, ale także dla nas samych - to niesamowita dawka przeżyć patriotyczno-duchowo-cielesnych.
 
Do zobaczenia na drogach, Kochani.
 
 
Zarząd SMMRK

 

 


 

Specjalna zniżka dla uczestników Rajdu Katyńskiego na album „Świat Maryjnych Objawień”

 

 

Zapraszamy uczestników Rajdu Katyńskiego do skorzystania ze specjalnej zniżki na album „Świat Maryjnych Objawień” autorstwa Wincentego Łaszewskiego.

 

Ze specjalnym kodem rabatowym „Rajd Katyński” kupicie książkę w Księgarni XLM (https://xlm.pl/ksiazka/swiat-maryjnych-objawien) tylko za 129 zł!

 

Świat Maryjnych Objawień grafika 1

 

 

 

 

 

O książce:

             Ponad tysiąc stron porywającego tekstu. Wincenty Łaszewski dotarł do historycznych relacji

z wydarzeń i wypowiedzi wizjonerów. Ich wizje po stuleciach spełniają się właśnie na naszych oczach. Autor, znany polski mariolog, analizuje i przystępnie wyjaśnia przesłania, z którymi na Ziemię przychodziła Główna Bohaterka Książki. 

            Współczesne, bajecznie kolorowe zdjęcia z sanktuariów i miejsc objawień, materiały historyczne, dokumenty i reprodukcje najwspanialszych dzieł sztuki sakralnej. Nasza książka pokazuje wszystko to, co inne próbują tylko opisać.

             Dzięki zapierającej dech w piersiach szacie graficznej książka łączy cechy leksykonu, powieści sensacyjnej i efektownego albumu.

              Luksusowe wydanie w eleganckim, kolekcjonerskim, lakierowanym pudełku zabezpieczającym książkę przed uszkodzeniem. 

 

 

XI Rajd Motocyklowy "Ojców Naszych Starym Szlakiem"

XI Rajd Motocyklowy „Ojców Naszych Starym Szlakiem” – Białoruś 2014 (2–9.07.2014)

Pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Budsławskiej. W Budsławiu, białoruskiej Jasnej Górze.

Podczas rajdu przejechaliśmy blisko 1500 km białoruskimi drogami i odwiedziliśmy miejsca bardzo ważne w historii Rzeczypospolitej.

 

Trasa rajdu:

 02.07.2014 (środa) - zbiórka wszystkich uczestników w Sokółce:

- 18.00 udział w Mszy św. w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce ul. Grodzieńska 47;
-
20.00 odprawa - omówienie trasy, nocleg: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce ul. Wodna 20 - namioty lub poprzez rezerwację telefoniczną kwatery: strona ośrodka .

03.07.2014 - 1-dzień:

- 5.00 przejście graniczne;
- planowana trasa na dzień - Grodno, Lida, nocleg w okolicach . Nocleg pod namiotami.
 Przebieg około 380 km. Nawierzchnia - asfalt 80%, szutr 20%.
 
 

04.07.2014 - 2-dzień:

- do godziny 13.00 dojazd do Budsławia - udział w uroczystościach, zwiedzanie Sanktuarium. Nocleg pod namiotami.
Przebieg około 150 km. Nawierzchnia - asfalt i szutr.

05.07.2014 - 3-dzień:

- planowana trasa na dzień - Budsław - udział w uroczystościach, Borysów, dom dziecka Bogdanowo.
Przebieg około 180 km. Nawierzchnia asfalt i szutr.

06.07.2014 - 4-dzień:

- planowana trasa na dzień - Kuropaty, Nieśwież, Mir, jez. Świteź. Nocleg pod namiotami.
Przebieg około 230 km. Nawierzchnia asfalt 80% lekki szutr 20%.

07.07.2014 - 5-dzień:

- planowana trasa na dzień – Nowogródek, Stare Wasiliszki, Raduń. Nocleg pod namiotami.
Przebieg około 280 km. Nawierzchnia asfalt 80% lekki szutr 20%.

08.07.2014 - 6-dzień:

- planowana trasa na dzień - Biarozaika, Mosty, Roś. Nocleg pod namiotami.
Cel. Zwiedzanie miejsc pamięci i zabytków.
Przebieg około 180 km. Nawierzchnia asfalt 80% lekki szutr 20%.

09.07.2014 - 7-dzień:

- planowania trasa na dzień – Rużany, Wołkowysk, przejście graniczne Bobrowniki dalej przejazd do zajazdu i ew. nocleg dla chętnych.
Przebieg około 180 km. Nawierzchnia asfalt 80% lekki szutr 20%. 

Linki do odwiedzanych miejsc:

1 - Sokółka , 2 - Grodno, 3 - Lida, 4 - Budsław, 5 - Borysów, 6 - Kuropaty, 7 - jez. Świteź, 8 - Roś , WawiórkaJan Piwnik ps. "Donat", "Ponury"

 


RELACJA

2 lipca 2014 r.

Zjeżdżamy się do Sokółki. Jutro rano wyruszymy dalej. Tradycyjnie pielgrzymujemy do Budsławia, ale w tym roku trasa naszego Rajdu w szczególnysposób będzie biegła poprzez szlak bojowy Armii Krajowej – przypada przecież 70 rocznica Operacji „Ostra Brama”.

Po Mszy Św. w Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego – miejscu Cudu Eucharystycznego, odwiedziliśmy groby żołnierzy Armii Krajowej na sokólskim cmentarzu. Pochowani tam są również uczestnicy wojny polsko-bolszewickiej. Przy grobie kpt. „Oracza” – Franciszka Potyrały, oddaliśmy hołd żołnierzom oddziału „Lalusia”.

Sierż. Władysław Janczewski ps. „Laluś” objął zimą 1945 roku dowództwo nad drużyną przyboczną dowódcy Zgrupowania Północ Okręgu Nowogródzkiego Armii Krajowej por. „Krysi” – Jana Borysewicza, który poległ 21 stycznia 1945 roku w walce z obławą NKWD pod wsią Kowalki. Wraz ze swoimi żołnierzami „Laluś” przebijał się z Nowogródczyzny na zachód. Oddział poniósł duże straty 28 lipca 1945 r. w bitwie pod Kraśnianami – rannymi zaopiekowała się sokólska organizacja AK-AKO. Żołnierze „Lalusia” są jednocześnie uczestnikami Operacji „Ostra Brama” oraz Żołnierzami Niezłomnymi, walczącymi z sowietami o niepodległość Ojczyzny.

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy na odwiedzonych grobach, wróciliśmy do bazy. Rozmowy, pakowanie sprzętu i planowanie wyprawy trwało do późnych godzin nocnych. Wczesnym rankiem wyruszamy na granicę…


3 lipca 2014 r.

Po „sprawnym” przekroczeniu granicy wyruszamy na szczególną trasę. Pragniemy dzisiaj w szczególny sposób oddać hołd żołnierzom Armii Krajowej na Grodzieńszczyźnie. Złożymy kwiaty i zapalimy znicze na kilku (niestety ograniczenia czasowe, a chciałoby się dotrzeć do wszystkich…) grobach Poległych w walce o niepodległość Ojczyzny. Jedziemy z Naszymi Bohaterami mieszkającymi na Ziemi, której bronili, w 70. rocznicę Operacji „Ostra Brama”.

Zaczęliśmy w Stryjówce przyzbiorowej mogile 32 partyzantów, żołnierzy VIII Uderzeniowego Batalionu Kadrowego. Żołnierze tego oddziału to członkowie warszawskiej organizacji konspiracyjnej Konfederacja Narodu oraz żołnierze Armii Krajowej z Podlasia (głównie z okolic Białegostoku i Sokółki) – włączeni do UBK z powodu zagrożenia dekonspiracją na swoim terenie. Podczas przemarszu z Białostocczyzny na Nowogródczyznę 20 IX 1943 r. zostali tutaj – wskutek donosu - otoczeni przez Niemców.

Następny przystanek w Jewłaszach. To tutaj, podczas ataku na posterunek niemiecki, 16 czerwca 1944 r. zginął mjr „Ponury” – Jan Piwnik, cichociemny, twórca i dowódca Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury” w Górach Świętokrzyskich. Wedle relacji świadków „Ponury”, gdy pod ogniem niemieckich cekaemów załamało się natarcie polskiej tyraliery, rzucił granat i poderwał do ataku dwa plutony. Po krótkiej walce Niemcy poddali się. W czasie ich rozbrajania z pobliskiego bunkra rozległa się nagle seria z peemu – śmiertelnie postrzelony „Ponury” upadł. Umierając wyszeptał pożegnania dla rodziców i żony i skonał ze słowami: I pozdrówcie Góry Świętokrzyskie…(za: Cezary Chlebowski, Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie)

Byliśmy również na grobach w Wiewiórce, na kwaterze żołnierzy „Ponurego” poległych pod Jewłaszami – szczątki mjr. „Ponurego” zostały przeniesione w Góry Świętokrzyskie iw czerwcu 1988 r. pochowane w krypcie klasztoru cystersów w Wąchocku.

W Niecieczy złożyliśmy wizytę w kwaterze żołnierzy z IV batalionu 77 Pułku Piechoty AK ppor. „Ragnera” – Czesława Zajączkowskiego. Pierwsi żołnierze byli tutaj chowani od czerwca 1943 r. (pierwszy: sierż. „Ojciec” – Władysław Miszczuk, poległy w bitwie z partyzantką sowiecką pod Pacukami). Na tablicy z Krzyżem Virtuti Militari umieszczonej na pomniku czytamy: „ŻOŁNIERZOM I i IV BATALIONU 77 PUŁKU PIECHOTY ARMII KRAJOWEJ POLEGŁYM W WALKACH ZA POLSKĄ NA ZIEMI NOWOGRÓDZKIEJ 1941–45”.

Sam „Ragner”, nazywany przez sowietów „Czortem w okularach”, zginął 3 grudnia 1944 r. w walce z Grupą Operacyjną Wojsk Wewnętrznych NKWD pod Jeremiczami. Siły sowieckie liczyły 1410 ludzi i 3 czołgi, otoczyły niespełna 30-osobowy oddział „Ragnera trzema pierścieniami obławy. Oddział przebił się z okrążenia tracąc 7 żołnierzy, wśród Nich „Ragnera” i Jego młodszego brata „Drzewicę” – Leona Zajączkowskiego. Miejsce ukrycia Ich ciał jest do dzisiaj nieznane, stąd upamiętnić mogliśmy jedynie w miejscu śmierci. 7 grudnia 2013 r. został tutaj postawiony kamień z tablicą, dzisiaj został poświęcony Krzyż.

Następnie na naszej trasie mogiły żołnierzy Armii Krajowej w Starych Wasiliszkach i Zabłociu.

Dotarliśmy również do miejsca śmierci ppor. „Olecha” – Anatola Radziwonika, w Raczkowszczyźnie. Zginął 12 maja 1949 r. przebijając się przez kolejną obławę GO NKWD. Śmierć „Olecha”, nazywanego przez sowietów „Nieułowimyj Olech” (Nieuchwytny Olech) położyła kres zorganizowanemu polskiemu oporowi przeciw sowietom na terenie dzisiejszego Obwodu Grodzieńskiego na Białorusi, jednak walka zbrojna na tym terenie była kontynuowana przez grupy, a nawet pojedynczo, przez „ostatnich leśnych” do połowy lat pięćdziesiątych. Podkreślmy, że oddział ppor. „Olecha” – Anatola Radziwonika, był największym, najsilniejszym i jednym z najdłużej walczących antysowieckich oddziałów partyzanckich na Kresach, a w latach 1944–1949 faktycznie uniemożliwiał przeprowadzenie kolektywizacji wsi w północno-wschodniej części Grodzieńszczyzny. Uczestniczyliśmy w poświęceniu Krzyża, już drugiego (w 2013 r. w Raczkowszczyźnie ustawiono krzyż upamiętniający „Olecha”, ale po miesiącu został wyrąbany przez „nieznanych sprawców”, a inicjatorzy jego postawienia zostali „ukarani” przez władze Białorusi; 7 grudnia 2013 r., podobnie jak w Jeremiczach, postawiono kamień z tablicą – jeszcze jest).

Na naszej trasie nie mogliśmy ominąć Surkont, a dokładnie cmentarza żołnierzy i oficerów Nowogródzkiego Okregu AK poległych w walce z NKWD w sierpniu 1944 r. (w Poddubiczach 19.8.1944 i pod Surkontami 21.8.1944). Tutaj pochowany jest ppłk. dypl. „Kotwicz” – Maciej Kalenkiewicz, cichociemny, ostatni komendant Nowogródzkiego Okręgu Wojskowego, a przede wszystkim autor Operacji „Ostra Brama”.

Następny punkt to Raduń, miejsce pochowania w 2001 r. szczątków żołnierzy AK z oddziału „Kuny” – Franciszka Weramowicza, podstępnie zamordowanych 12 marca 1945 r. w Piaskowcach przez Grupę Operacyjną NKWD. Według relacji świadków ciała 22 zabitych nożami, siekierami i z broni palnej przywieziono do Radunia, gdzie dwa dni leżały na ulicy, a następnie ukryto w dole śmierci na terenie byłej strzelnicy.

W Naczy odwiedziliśmy kwaterę żołnierzy z II batalionu 77 Pułku Piechoty AK dowodzonego przez legendarnego por. „Krysię” – Jana Borysewicza. Przypomnijmy tutaj, że por. „Krysia” zginął 22 stycznia 1945 r. pod Kowalikami, a w rozkazie p.o. komendanta Nowogródzkiego Okregu AK możemy przeczytać: „Wiernym był synem Ziemi Kresowej, wyrósł z niej i Życie swoje jej oddał. Nauczył swoim przykładem setki, tysiące synów Ziemi Kresowej kochać swoje strony ojczyste, swój lud, prawdę życia i sprawiedliwość…”

Dzień zakończyliśmy uroczyście wieczornym ogniskiem w Ossowie przy rozmowach i piosenkach Kaczmarskiego. Dzień niesamowity – pełen łez, wzruszeń i spotkań, wszędzie czekali Polacy. Jutro wyruszamy do Budsławia.

FOTOREPORTAŻ TUTAJ: http://znadniemna.pl/5004/pierwszy-dzien-obchodow-operacji-ostra-brama-grodzienszczyznie-fotoreportaz/

FILM 1: https://www.facebook.com/photo.php?v=728499113863451

FILM 2: Stryjówka. Pomnik w hołdzie poległym żołnierzom AK

FILM 3 :  Obchody 70 rocznicy operacji "Ostra Brama" na Białorusi.


 

4 lipca

 

Jesteśmy w Budsławiu. Radosne powitanie z Pielgrzymami, ale przede wszystkim udajemy się do Sanktuarium Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny…

 

Już 500 lat temu osadzeni tutaj zostali Bracia Mniejsi Bernardyni z Wilna. Król Aleksander Jagiellończyk w 1504 roku nadał im 6000 mórg lasu, które leżały między rzekami Serweczem (dopływ Wilii) , Terekiem i Zują, w historycznym powiecie oszmiańskim na Wileńszczyźnie. Dzisiaj odniesieniem w podróży jest Mińsk – Budsław leży ok. 150 km. od niego na północ. Zakonnicy początkowo zbudowali tam dla siebie prowizoryczne szałasy zwane „budami” wraz z tymczasową kaplicą. Pracowali w lesie przy wyrębie drewna i spławianiu go do wileńskiego klasztoru, prowadząc pustelniczy tryb życia. Po Objawiieniu się im Matki Bożej, co następnie spotkało się to z szerokim rozgłosem w całej okolicy. Bernardyńska pustelnia stała się miejscem pielgrzymek. Trzeba było dla nich zbudować większa kaplicę. W głównym ołtarzu umieszczono obraz Nawiedzenia NMP, przywieziony z kościoła bernardynów w Wilnie, od którego kaplica wzięła swoje wezwanie. Samo miejsce zaczęto również nazywać Budą. Ks. Eleuteriusz Zielejewicz w książce pt. „Zwierzyniec na ziemi niebieski...”, wydanej w Wilnie w 1650 r., napisał: „Jeśli się co powie o położeniu (początku) i nazwisku miejsca Budzkiego i Puszczy, w której jest cudowny obraz Przenajświętszej Bogarodzicy zawsze Panny, w kościele OO. Bernardynów w tejże Puszczy mieszkających, do ludzkiej wiadomości podawać za słuszną rzecz rozumiałem dla jaśniejszego rzeczy rozeznania każdego uświadomić. Iż ta Puszcza dwojakim sposobem jest od Boga na Jego chwałę poświęcona. Naprzód iż miejsce samo, do którego cudownym sposobem od Boga obrane i łaskami Jego uprzywilejowane, a potem względem obrazu cudownego, za którego przybyciem hojniejszymi dobrodziejstwy i łaskami Jego Boskimi opływać poczęło. Które miejsce lubo przylegle pospólstwo w wielkim miało nabożeństwie tak dlatego, że sami oczywistymi świadkami cudownego Jego początku i obrania zostawali, jako też że wiele w swych chorobach i potrzebach ratunków Boskich znacznych na tym miejscu doznawali”.

 

Napływ pielgrzymów spowodował budowę nowej, okazałej świątyni, do czego przystąpiono w roku 1613. Fundatorem kościoła był Janusz Kiszka, hetman wielki litewski i wojewoda połocki, część kosztów wzniesienia świątyni poniósł także Mikołaj Isajkowski, łowczy wielki litewski. W głównym ołtarzu umieszczono obraz Madonny pochodzący z kaplicy pałacowej wojewody wileńskiego Jana Paca, który otrzymał ów obraz w 1598 r. od papieża Klemensa VIII po porzuceniu kalwinizmu i powrocie do Kościoła katolickiego (obraz po śmierci Paca przekazał były kapelan wojewody Izaak Sołokaj, ówczesny wikariusz w pobliskim Dołhinowie). Obraz od razu zasłynął z wypraszanych przed nim łask. W zeszłym roku obchodziliśmy 400-lecie przybycia Cudownego Obrazu Matki Bożej Budsławskiej.

 

W 1791 r. papież Pius VI nadał Budsławowi odpust zupełny, dla wiernych biorących udział w obchodach głównego święta, tj. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (2 lipca) oraz Jej Wniebowzięcia (15 sierpnia). Jednak Sanktuarium było nawiedzane przez pielgrzymów codziennie, nie tylko z okazji głównych uroczystości. Taki stan rzeczy trwał nieprzerwanie do II wojny światowej. Po wojnie sowieci zabronili publicznie wędrować do Budsławia, a miejscowe władze zamykały kościół, nie dając pielgrzymom dojść do świątyni. Mimo to ludzie przybywali. Modlono się przed kościołem, kapłani ukradkiem spowiadali w niszach kościelnych i ogrodzie, a wierni pilnowali przed milicją. W dobie antyreligijnego terroru Sanktuarium pozostało żywym ogniskiem wiary, do którego w poszukiwaniu Boga ściągali ludzie nawet z bardzo dalekich stron. Pierwsze oficjalne pielgrzymki do Budsławia powróciły w 1992 r. Na 2 lipca mieszkańcy wsi (dawniej to było miasteczko) porządkują swoje obejścia, malują ogrodzenia i przyjmują, czym mogą.

 

Przenajświętsza Matko Syna,

 

obrono nasza jedyna.

 

Do ciebie się uciekamy!

 

Tyś obrała miejsce w Budzie,

 

 byś cieszyła nędzne ludzie.

 

Nazwa Budsław pojawiła się po raz pierwszy, nota bene obok starej nazwy Buda, 7 września 1783 r. w dokumencie konsekracyjnym „nowego” kościoła. Świątynia jest wielka, należy do największych, jakie wzniesiono na całym obszarze Rzeczypospolitej. Sama fasada, ujęta dwiema czterokondygnacyjnymi wieżami, mierzy prawie 50 m szerokości, długość kościoła wynosi 62 m, szerokość transeptu – 39 m, a szerokość korpusu – 31,2 m. Zbudowany jest na planie krzyża, trzynawowy, z transeptem nieznacznie występującym przed ściany boczne. Na skrzyżowaniu z nawą główną wznosi się pozbawiona okien kopuła „ślepa”. Drzwi w północnej ścianie prezbiterium prowadzą do tzw. starego kościoła – obecnie kaplicy św. Barbary. Skali budowli nie są w stanie oddać zdjęcia. Na przybywających tutaj widok olbrzymiej świątyni, z daleka już widocznej na równinnym terenie, sprawia wrażenie wręcz niewyobrażalne.

 

Spotykamy Przyjaciół. Pielgrzymów, z którymi widzimy się kolejny raz, dołączyli kolejni nasi koledzy-motocykliści. Niesamowita atmosfera radosnego spotkania w gościnie u Pani z „białoruskiej Częstochowy”.

 

Rozbijamy namioty, cały czas powitania i pozdrowienia. Przygotowujemy się do uroczystości…

 

Wieczorem procesja ze świecami wokół głównego placu dawnego miasteczka i Msza Św. w Sanktuarium…


 

5 lipca

 

Uczestniczymy w uroczystościach w Budsławiu. Wczorajsze wieczorne, a właściwie nocne, procesja i Msza Św. pozostają głęboko w sercu. Do Sanktuarium przybyło wielu Pielgrzymów z Białorusi, Polski, Litwy. Spotkania, rozmowy, dzielenie się radością wizyty u Matki Bożej Budłsawskiej stwarza niezapomnianą atmosferę. Nie przyjechaliśmy tutaj po raz pierwszy, ale może właśnie dlatego tak mocno ją odbieramy.

 

O 11-tej Eucharystia. Tysiące Pielgrzymów. Modlitwa. Skupienie. Zawierzenie.

 

Po uroczystościach w Budsławiu jedziemy do Bogdanowa. Czeka nas dzisiaj jeszcze trochę pracy. Po prostu pomożemy naszym Przyjaciołom w pracach gospodarskich. Po rozstawieniu namiotów i rozpakowaniu motocykli tradycyjna mała przejażdżka z Dziećmi na motocyklach. Wieczorem ognisko, wspólne śpiewanie. Jutro niedziela, zatem trochę mniej jazdy, co nie oznacza, że wrażeń…

 

 

 

 

<< WPŁATY : 20 zł - Anonimowy Darczyńca (15-02-2013) / 80 zł - Krzysztof Katczuk (15-02-2013) / 200 zł - Anonimowy Darczyńca "na rzecz Wileńskiego Hufca Maryi" (08-03-2013) / 1,19 zł - "Motorizer" "symboliczna złotówka" (11-03-2013) / 200 zł - Grażyna i Tadeusz Wiśnik, Warszawa "dar dla dzieci z kresów" (04-04-2013) / 37,08 zł - Anonimowy Darczyńca (05-04-2013) / 100 zł - Falarz Edward, Kraków (05-04-2013) / Janina Odzierej Kneptuna, Legnica (05-04-2013) / 150 zł - Piotr Ostrowski, Gdańsk (05-04-2013) / 100 zł - Małgorzta Mańka, Poznań (08-04-2013) / 40 zł - Janina Zborowska, Legnica (10-04-2013) / 1000 zł - "zebranych podczas uroczystości poświęcenia tablic "Golgoty Wschodiu i Smoleńskiej" w Płocku, w dniu 14 kwietnia 2013 r. / 100 zł - Kazimierz Kaja, Mszana Dolna (15-04-2013) / 400 zł - Frank Stępień, Benfleet (15-04-2013) / 250 zł - Alina Bachowska, Kraków (16-04-2013) / 100 zł - Daniel Cetlicer, Starachowice (18-04-2013) / 120 zł - Bogumił Kubiak, Wrocław (18-04-2013) / 700 zł - Stowarzyszenie Więzionych Internowanych, Częstochowa (26-04-2013) / 500 zł - Krzysztof Bazydło "darowiznę proszę przekazać na zakup różańców", Włocławek (29-04-2013) / 1,14 zł – Pan Rafał Grunt, Warszawa (2.05.2013) / 780,00 zł – Pani Jadwiga Bednarska Wielkopolska, Związek Więźniów Politycznych Okresu Komunistycznego w Lublinie (8.05.2013)/ 100,00 zł – Pani Teresa Kicińska Kurdziel, Sosnowiec (14.05.2013) / 100,00 zł – Pani Maria Oleksiejuk, Warszawa (16.05.2013)/ 300,00 zł – Pan Jan Olszewski, Elbląg (21.05.2013) / 200,00 zł – Pani Stanisława Alicja Komorowska wraz z mężem, Biała Rawska (29.05.2013) / 1.500,00 zł – Pani Zuzanna Maria Burchard, Warszawa (29.05.2013) / 1.000,00 zł – Pani Teresa Stanisława Kołek, Wrocław (31.05.2013) / 150,00 zł - Pan Witold Biernacki z Olsztyna (24-06-2013) / 100,00 zł - Pani Izabela Przybylska ze Słomnik (17-07-2013) / 30,00 zł – Pan Andrzej Kacperski z Pruszkowa. Na cele statutowe.(05-08-2013) / 100,00 zł – Pan Zbigniew Wołoszyn z Gorzowa Wielkopolskiego. Dar serca na Motocyklowy Rajd Katyński (11.08.2013) / 1500,00 zł Pan Julian Wyszomirski z Warszawy. Darowizna dla Polaków na Kresach Rzeczypospolitej. (13-08-2013) / 50,00 zł Państwo Maria i Jerzy Malinowscy z Komorowa. Darowizna na cele statutowe (13-08-2013) / 200,00 zł – Pani Zofia Maria Janik z Warszawy. Dar. (13.08.2013) / 200,00 euro – Pani Halina Aston z Niemiec. Dar dla Polaków na Kresach. (15.08.2013) / 50,00 zł Anonimowy darczyńca (15-08-2013) / 50,00 zł – Pan Andrzej Kozłowski z Karczyna Wieś (12.08.2013) / 100,00 zł – Pani Wanda Maria Adamczuk z Lublina. Dar na cele statutowe. (13.08.2103) / 100,00 zł – Pani Otylia Latała z Łowicza (14.08.2013) / 100,00 zł – Pani Maria Pernach z Warszawy (22.08.2013) / 150,00 zł – Pani Małgorzata Mrozińska z Radomia. Dar dla Rodaków na Kresach (22.08.2013) / 300,00 zł – Pani Anna Gołębiewska z Warszawy. Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia (30.08.2013) / 100,00 zł. – Nieznany Darczyńca, suma przekazana pod Kościołem Św. Aleksandra, na Placu 3- Krzyży, - dla Polaków na Kresach. (11.07.2013) / 30,00 zł. – Pan Andrzej Kacperski z Pruszkowa – wpłata na cele statutowe. (05.08.2013) / 100,00 zł. – Pan Zbigniew Wołoszyn z Gorzowa Wielkopolskiego – dar serca na Motocyklowy Rajd Katyński (11.08.2013) / 200,00 zł. – Pani Maria Zofia Janik-Czachor z Warszawy – Dar (13.08.2013) / 50,00 zł. – Państwo Maria i Jerzy Malinowscy z Komorowa – darowizna na cele statutowe. (13.08.2013) / 1.500,00 zł. Pan Julian Wyszomirski z Warszawy – darowizna. (13.08.2013) / 50,00 zł. – Nieznany Darczyńca – dla Polaków na Kresach. (19.08.2013) / 1.000,00 zł. – Pan Bogdan Czerwiński ZPUH STOL-DOM – Dar dla polskich dzieci na Kresach. (19.08.2013) / 200,00 zł. Pan Sławomir Janus z Pierzchnicy – Dar dla polskich dzieci na Kresach (19.08.2013) / 2.560,08 zł. – Pani Jolanta Chełmińska wraz z pracownikami Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego i Administracji Zespolonej – na podarunki dla dzieci w czasie Rajdu. (19.08.2013) / 160,00 zł. – Pan Henryk Kowalczyk z Ostrowia Mazowieckiego – Dar dla Polaków na Kresach. (20.08.2013) / 500,00 zł. – Pan Czesław Straczyński z Gidle – GRATULACJE (20.08.2013) / 100,00 zł. – Pani Danuta Somczyńska-Stępka z Warszawy – na dary rajdowe (20.08.2013) / 100,00 zł. – Pan Grzegorz Kowalski z Sulejówka – darowizna na Rajd Katyński (21.08.2013) / 40,00 zł. – Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi – wpłata na Rajd Katyński (21.08.2013) / 1.000,00 zł. – Pani Elżbieta Knyziak z Warszawy – dar dla polskich dzieci na Kresach. (22.08.2013) / 100,00 zł. – Państwo Lucyna i Tadeusz Szula z Okuniewa – darowizna. (22.08.2013) / 70,00 zł. – Pani Anna Walendzik z Warszawy – na cele statutowe Rajdu Katyńskiego (26.08.2013) / 250,00 zł. – Pani Janina z Placu Zamkowego – dla Polaków na Kresach (26.08.2013) / 50,00 zł. – Pani Helena i Józef Przybylscy ze Słomnik – darowizna (3.09.2013) / 50,00 zł. – Pani Jadwiga Rudz z Warszawy – dla dzieci na Kresach (16.09.2013) / 100,00 zł. – Wiesław Michał Bojarski z Lublina – darowizna (27.09.2013) / 30,00 zł. – Pani Łucja Janina Wojtczak z Góry – dar (27.09.2013) / 100,00 zł. – Pani Maria Wróbel z Gdyni – na organizacyjne cele rajdów (30.09.2013) / 50,00 zł. – Pan Mieczysław Józef Czajkowski z Gdańska – darowizna (1.10.2013) / 200,00 zł. – Pani Stanisława Pikula z Modliborzyc – wpłata. (9.10.2013) / 30,00 zł. – Pan Zbigniew Grabowski z Bojano – dar dla Polaków na Wschodzie. (10.10.2013) / 1.000,00 zł. Pani Danuta Somczyńska-Stępka z Warszawy – na odbudową kościoła w Okopach Świętej Trójcy. (15.10.2013) / 300,00 zł. – Pan Leszek Patejuk Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjnych GEOPLAN z Wołomina – dary dla Polaków na Kresach. (21.10.2013) / 30,00 zł. – Pani Lidia Wolf z Sadowa – Darowizna. (28.10.2013) / 30,00 zł. – Pan Zbigniew Grabowski z Bojano – dar dla Polaków na Wschodzie. (12.11.2013) / 50,00 zł. – Pan Mieczysław Mleczko z Bielan Wrocławskich – darowizna na cele statutowe. (14.11.2013) / 500,00 zł. – Pan Czesław Strączyński z Częstochowy – wpłata na Rajd Katyński. (20.11.2013) / 20,00 zł. – Nieznany ofiarodawca na pogrzebie Pani Marianny Popiełuszko – na światełko na kresowych grobach. (25.11.2013) / 30,00 zł. – Pan Zbigniew Grabowski z Bojano – na dary dla Polaków na Wschodzie. (10.12.2013)<<DARY RZECZOWE : Książki dla Polskich dzieci na Kresach - Gimnazjum "Ofiar Katynia" w Lisiej Górze. /Książki-polska literatura klasyczna,polska literatura dla dzieci,książki-historia Polski,przybory szkolne - Uczniowie Szkoła Podstawowa w Bogdance powiat brzeziński,województwo łódzkie/ Artykuły i przybory szkolne o wartości 2.000,00 zł (06.07.12) - NIEZALEŻNY SAMORZĄDNY ZWIĄZEK ZAWODOWY, Region Śląsko-Dąbrowski, ZARZĄD REGIONU. / Książki, zabawki, przybory szkolne, zebrane w szkołach: -Gimnazjum Nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ul. Twardej Warszawa -Szkoła Podstawowa Nr 293 im. Jana Kochanowskiego w Warszawie-XXII LO im. Jose Marti w Warszawie. / Książki o tematyce historycznej, patriotycznej, płyty CD - Pani Wanda Schultz, Pruszków. / Materiały szkolne o wartości 1000,00 zł - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Wołomin, ul. Graniczna 1, Prezes Zarządu, Paweł Solis. / Materiały szkolne o wartości 1228,00 zł - Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., Al. Armii Krajowej 34, Wołomin, Prezes - Ireneusz Maślany. / 100 szt. książek „Historia Polski” o wartości ok. 2000,00 zł - Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło Sp. z o.o. Oddział NAFTGAZ w Wołominie, ul. Łukasiewicza 11, Prezes Jerzy Nalepa. / Środki spożywcze o wartości ok. 500,00 zł - TRANZBET Piotr Piotrowski, ul. Mińska 40, Wołomin. / Słodycze (ok. 62 kg) – Tago Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Tadeusz Gołębiewski, Ciemne, ul. Wołomińska 125, Radzymin. / Środki czystości o wartości ok. 1500,00 zł - DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A., ul. Łukasiewicza 11a, Wołomin, Prezes Bogdan Władysław Domagała. / 50 plecaków o wartości 1500,00 zł – BJM Sp. z o.o., Wiceprezes Iwona Dorota Klimek i Barbara Stefania Myszk, ul. Wileńska 51 bud. A lok. nr 1, Wołomin. / Słodycze (ok. 90 kg) - Józef Tokarski, ul. Wileńska 43, Wołomin. / Buty i materiały szkolne o wartości ok. 550,00 zł - Zakład Energetyki Cieplnej w Wołomini, Sp. z o.o. , ul. Szosa Jadowska 49, Wołomin Prezes Zarządu Edward Olszowy. / 35 plecaków szkolnych o wartości 1035,00 zł - Przedsiębiorstwo Usługowe "UNIWERS" Zdzisław Kuniczuk, ul. Krasickiego 19, Ustka. / Materiały szkolne o wartości 986,00 zł - Andrzej Saulewicz HYDRO-INSTAL, ul. Żytnia 6 Wołomin. / Materiały szkolne o wartości 986,00 zł – Włodzimierz Królik "KROL" Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno Instalacyjnych, ul. Łukasiewicza 9G, Wołomin.  / Albumy „Perła wschodu” o wartości 600,00 zł oraz Słodycze ok. 62 kg - P.H.U. Jan Zientara S.C.  J.D.A.A. Zientara, ul.Szosa Jadowska 53, Wołomin. / Albumy i książki o wartości ok. 300,00 zł – Pani Maria Krukowska, ul. Mariańska, Wołomin. / 3 paczki książek – Ks. Sylwester Sienkiewicz, Parafia Matki Bożej Częstochowskiej, ul. Kościelna 56, Wołomin. / Albumy o wartości 300,00 zł - Edward Olszowy, Wołomin. / 10 plecaków szkolnych o wartości 300,00 zł - Konrad Rytel wice starosta wołomiński, ul. Prądzyńskiego 3, Wołomin. / 7 plecaków o wartości 203,00 zł - Krzysztof Kuc, ul. Chrobrego, Wołomin. / 2 kartony słodyczy - Cadbury WEDEL, ul. Zamoyskiego 28/30, Warszawa. / Albumy i materiały szkolne - Urząd Miasta Kobyłka, Pan Burmistrz Robert Roguski, ul. Wołomińska 1, Kobyłka. / Słodycze (ok. 70 kg) - PPHU Bomilla Sp. z.o.o Włocławek, ul. Wyszyńskiego 11/13, Włocławek. / Produkty spożywcze (chleby, maca, poduszeczki, etc.) 700 opakowań - Chaber S.A., Al. Prymasa Tysiąclecia 83, Warszawa. / Przybory szkolne, plecaki (1 paleta) - Zdzisław Struzik, Parafia Dobrego Pasterza Warszawa Wola ul Szczecińskiego 5. / Przybory szkolne, pamiętniki, zeszyty, zabawki, bryloczki, książki (3 kartony) – The Walt Disney Company (Polska) Sp. z o.o. Al. Armii Ludowej 26, Warszawa. / Książki, zabawki szkolne, przybory – Indywidualni, anonimowi darczyńcy. / Elementarze do nauki j. polskiego 40 egz. o wartości ok. 2000,00 zł - Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie ul Hlonda 1, Warszawa. / Materiały promocyjne (notatniki, mapy, etc.) - Mirosław Treter, Urząd Miejski w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1, Suwałki. >>Za wszelką pomoc bardzo serdecznie dziękujemy!<<